Těšíme se na další rok?

27.12.2015 16:19

Pro samou práci člověk ani nemá čas napsat něco "moudrého" na web :) ... Půlrok utekl a my jsme dokončili alespoň ty zakázky, které jsme měli dokončit do Vánoc. Sice o fous, ale dokončili. Co nás čeká v příštím roce? Sami nevíme. Vláda totiž podnikatelům příliš nepřeje. Každý rok mění pravidla hry, zákony a vyhlášky, objem prostředků do dopravních staveb. Říká se tomu řízení státu jako firmy. Ovšem stavět firmu na dotacích, byrokracii a netržních opatřeních? Jeden rok se stát rozhodne, že vyasfaltuje půl republiky, i když tolik asfaltobetonu ani nejsme schopni vyprodukovat. Před tím se rozhodl, že sníží výdaje do dopravních staveb, aby se trh "vyčistil" a aby špatné firmy zkrachovaly, aby stavby zlevnily. Levně se ovšem nerovná kvalitně. Přibude úředníků a papírování. Jako každý rok. Místo práce tedy budeme zase vyplňovat formuláře a hlášení. Zřejmě proto, aby stát přesně věděl, kolik kancelářských sponek jsme koupili a od koho. Je to jako na houpačce, žádné stabilní podnikatelské prostředí. 

Nedávno jsem viděl projektovou dokumentaci ze začátku minulého století. Dva výkresy a podle toho se stavělo. Stavba dodnes stojí. Teď musíme na stavbu obyčejného chodníku vygenerovat 10kg papíru, 40 vyjádření, vyřešit několik připomínek, nesouhlasů a dalších mezipovolení. Kvůli dotacím 3x přepracovat, aby stavba odpovídala tomu, co se dotuje. To vše ihned, přes noc. Žádná radost z práce, jen stres. Ale už stačí. Musel bych popsat několik stran, než bych ze sebe dostal vše, co mi vadí. 

Budu alespoň na chvíli optimista. Budu věřit, že příští rok bude lepší než letošní. Že budeme pracovat pro osvícené zákazníky, kteří nebudou smlouvu na projekt připravovat se dvěma právníky za zády. Že si u nás pojekt objednají ne proto, že jsme nejlevnější. Naštěstí i takoví zákazníci existují a pro ně budeme vždy pracovat velmi rádi, s maximálním nasazením a s osobním přístupem. 

Přeji vám všem hlavně zdraví a málo stresu. Přeji vám, aby se splnila vaše přání. Ať máte čas nejen na práci, ale i na odpočinek. Všem našim věrným zákazníkům upřímně děkuji za vytrvalou přízeň! Vážíme si jí.

   Michal Majer

Zpět

Kontakt

EPROJEKT s.r.o.
Na Hrázi 781/15
Přerov I - Město
750 02

pevná: 581 288 175
mobil: 603 959 458

© 2016 Všechna práva vyhrazena.

EPROJEKT s.r.o.