Pozdě, ale přece

30.01.2013 13:16

S "malým" zpožděním přejeme našim zákazníkům krásný rok 2013. I přes všudepřítomnou krizi doufáme, že nějaké finanční prostředky na dně pokladničky najdete. A že i v letošním roce část těchto prostředků investujete do přípravy a výstavby dopravních staveb. Jak víme z minulosti: Je dobré mít v šuplíku připravenou projektovou dokumentaci včetně stavebního povolení a být tak připraven na okamžik, kdy se objeví možnost získat prostředky na výstavbu. Tyto okamžiky totiž bývají krátké a časově limitované.

Každý rok v tomto státě přibává byrokracie jako kaše v pohádce hrnečku vař. Člověk už si říká, že horší to být nemůže. Ale věřte mi, může a bude. Získat v současnosti územní rozhodnutí nebo stavební povolení na stavbu je mnohdy dlouhá a trnitá práce. Týdny a měsíce získávání potřebných vyjádření, povolení a smluv dovádí člověka na pokraj zoufalství. Vyjádření nabývají na objemu a jsou zpracovávána nekonečnými týmy právníků a odborníků, plná podmínek, kliček a požadavků. Některé z nich jsou natolik ... ehm, jak to říct? .... podivuhodné, že by duševně slabší jedinec mohl upadnout do nekonečné letargie. Už jen při psaní této zprávičky jsem si chtě nechtě vzpomněl na inženýrskou činnost v roce 2012 a dělá se mi nevolno. 

Ano, před deseti lety jsme projektovali a rychle a čistě vyřídili povolení stavby. V poslední době měsíc projektujeme a 3 měsíce papírujeme, mailujeme, telefonujeme. A potom možná získáme nějaké povolení. To je asi to směřování státu ke zjednodušení administrativy. 

Závěrem: Prezident byl zvolen. Bůh žehnej České republice.

Zpět

Kontakt

EPROJEKT s.r.o.
Na Hrázi 781/15
Přerov I - Město
750 02

pevná: 581 288 175
mobil: 603 959 458

© 2016 Všechna práva vyhrazena.

EPROJEKT s.r.o.