Legislativní specialitky

27.07.2016 08:21

Asi už všichni víte, že "v průběhu legislativního procesu" (1) došlo k malé chybce a novela zákona 13/1997 Sb. se tak trošku nepovedla. Obecní úřady se staly ze dne na den speciálními stavebními úřady pro místní komunikace. Takže získat teď stavební povolení na MK je ale opravdu problém. Tak některé obce sepisují smlouvy s původními speciálními stavebními úřady, aby je zastupovaly. Nemáme nic jiného na práci? U nás ve firmě nám taky leží nějaký projekt a čekáme, kdo ho vlastně kdy povolí. 

Další specialitka je změna znění §36, ze které vyplývá, že nelze do pozemních komunikací umisťovat podélně inženýrské sítě. Tedy zjednodušeně řečeno. Ouha. Místní komunikace to sice minulo, ale ostatní už mají problém. Už známe případy, kdy projekt stojí právě na tomto paragrafu a je odmítáno vydat povolení stavby (samozřejmě návaznost na termíny, dotace, ...).

Paní Marksová se opět nedávno prezentovala. A to výrokem, že firmy by měly zajistit pro své zaměstance práci bez stresu :). Jupí, už se těším strašně moc. To bude klídek, pohoda, leháro! Všem obcíma městům, pro které děláme, budu do telefonu odpovídat s nadhledem, lehce zkouřen dobrým matrošem:
"Že to potřebujete hned? Jo, termín kvůli dotacím. Aha, chachá, jen žádný stres, klídek. Nééé, o víkendu neděláme a vůbec, nesmíme se stresovat!"

(1) V průběhu legislativního procesu
Tím rozumějte to, že poslanci k zákonům navrhují na poslední chvíli pozměňovací návrhy, aniž by tušili, co tím způsobí v praxi.

Zpět

Kontakt

EPROJEKT s.r.o.
Na Hrázi 781/15
Přerov I - Město
750 02

pevná: 581 288 175
mobil: 603 959 458

© 2016 Všechna práva vyhrazena.

EPROJEKT s.r.o.